Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Jak ujędrnić i wzmocnić ciało na siłowni?

Zobacz artykuły na temat:siłowniamięśniekalorienadwagatreningtrener
Czas sforsować ostatni bastion męskości, jakim jest siłownia. Radzimy, jak bez uszczerbku dla kobiecych kształtów ujędrnić i wzmocnić ciało.

Prawdopodobnie, gdybym zaprzestała tych działań, moja sylwetka zmieniłaby wymiary, ale czerpię z tego ogromną przyjemność i nie mam w planach przerwy

Dzięki siłowni skóra staję się jędrniejsza i bardziej sprężysta.

Najważniejszą zaletą siłowni dla kobiet jest możliwość uzyskania szybszego spadku tkanki tłuszczowej. Oprócz intensywnego spalania kalorii podczas wykonywania ćwiczeń, siłownia przyspiesza też metabolizm spoczynkowy, który wspomaga automatyczne procesy takie jak oddychanie, trawienie, utrzymanie ciepłoty ciała. To te rzadkie chwile, kiedy nie robiąc nic, również spalamy kalorie!

Zobacz także: Siłownia - dieta na wzmocnienie mięśni

Stwierdzenie, że siłownia to twierdza testosteronu, w której nie ma miejsca dla kobiet, powinno odejść do lamusa. Wiele pań obawia się jednak zbytniego przyrostu mięśni podczas ćwiczeń siłowych. Niesłusznie. W rzeczywistości o efektach treningu decyduje charakter ćwiczeń, liczba powtórzeń oraz towarzysząca temu dieta. Siłownia zdecydowanie pozwoli nam schudnąć. Będziemy miały więcej mięśni, a mniej tłuszczu. Nasza przemiana materii stanie się bardziej intensywna, a proces spalania kalorii nasilony. Jeśli organizm przebierze 1 kg mięśni, wówczas wydatek energii zwiększy się o ok. 100 kcal na dobę. Oto kilka wskazówek jak po kobiecemu poradzić sobie na siłowni i w pełni wykorzystać jej potencjał.

Jak ćwiczyć na siłowni?

Zdecydowana większość klubów fitness wyposażona jest obecnie w sprzęt przystosowany do potrzeb obu płci. Panie mogą ćwiczyć na maszynach oraz ze sztangami i hantelkami. Początkującym zaleca się głównie maszyny, które wymuszają prawidłowy ruch i nie wymagają tajemnej wiedzy stałego bywalca siłowni. Takie ćwiczenia są łatwiejsze i wpływają bardziej na kształt niż rozbudowę mięśni. Na siłowni powinnyśmy pojawiać się optymalnie 3 razy w tygodniu na około 1,5 godziny.

Zanim przystąpimy do ćwiczeń, warto poznać kilka zależności wpływających na ich efektywność. - Kobiety, które często obawiają się zbytniego przyrostu masy mięśniowej, powinny zdecydować się na trening ukierunkowany na poprawę definicji mięśni, zwany popularnie rzeźbą. Pozostałe dwa rodzaje aktywności na siłowni - bodybuilding skoncentrowany na przyroście masy i trójbój siłowy gwarantujący przyrost siły - zarezerwowane są dla osób, które nie boją się "urosnąć" – mówi nam Łukasz Andrzejewski, ekspert i doradca ze sklepu sportowego Sport-shop.pl.

Jaka rozgrzewka jest najlepsza?

Bardzo ważna jest kilkunastominutowa rozgrzewka oparta na ćwiczeniach rozciągających. Najlepszym przygotowaniem do ćwiczeń siłowych jest delikatny trening aerobowy zakończony rozciąganiem.

Rozgrzać należy całe ciało, a nie tylko te mięśnie, które będą zaangażowane we właściwy trening. Rozgrzewkę najlepiej rozpocząć na lubianym przez kobiety stepperze, orbitreku, trenażerze eliptycznym lub rowerku. Kolejnym etapem jest trening właściwy. Jego plan najlepiej ustalić wraz z instruktorem, zwłaszcza jeśli ma on dotyczyć wybranej części ciała, np. pośladków i ud.

Zobacz także: Jak przygotować się do treningu na siłowni?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Trening Gym Break - Naturalna Rzeźba już na DVD!

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 1
dodano: 21:11 2012-07-27 przez: ~wiolla (195.14.*.*)
Mozna dojść do tego pod okiem wykwalifikowanego trenera.I od razu to co polecam dziewczyny to kupić sobie karnet http://www.oksystem.pl/ żeby korzystać z tego regularnie, zwłaszcza ze nie wszystkie z nas jednak mają tyle motywacji żeby chodzić na siłownie regularnie.
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter