Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 5  

Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce

Zobacz artykuły na temat:sporty zimowenartystoki narciarskie
Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce znajdziemy przede wszystkim na Kasprowym Wierchu, Skrzycznem i Pilsku. Polskie stoki mogą poszczycić się wieloma nartostradami o długości powyżej 2000 m. Gdzie szukać najdłuższych tras narciarskich w Polsce? Gdzie mieszczą się najlepsze nartostrady w polskich górach? Oto 10 tras na polskich stokach, których długość przekracza 2 tysiące kilometrów.

Nieznane

Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce znajdują się na terenie ośrodka "Czyrna-Solisko" w Szczyrku.

Trasa Kasprowy - Hala Gąsienicowa - Kuźnica  9700 m

Kasprowy Wierch (1985 m n.p.m.) posiada zdecydowanie najlepsze warunki naturalne do uprawiania zjazdu - podobne do tych, jakie panują na stokach alpejskich. Spośród trzech opadających ze szczytu po stronie polskiej dolin, do zjazdu nadają się dwie – Gąsienicowa i Goryczkowa. Najdłuższe trasy na Kasprowym to dwie nartostrady biegnące do Kuźnic - przez Halę Gąsienicową i Karczmisko (ok. 8 km) i Halę Goryczkową (ok. 4 km). Gdyby połączyć je z trasami biegnącymi ze szczytu Kasprowego, można w najlepszym wypadku zapewnić sobie nawet 9,7-kilometrowy zjazd. Jak to zrobić? Ze szczytu Kasprowego zjeżdżamy czarną trasą do Hali Gąsienicowej, która liczy 1500 m długości z różnicą wzniesień 350 m i dalej – ponad ośmiokilometrową nartostradą przez Karczmisko do Kuźnic (różnica wzniesień 590 m).

Zobacz także: Nowości na polskich stokach w sezonie 2011/2012

Z górnej stacji wyciągu na Kasprowym kierujemy się przez Suchą Przełęcz w stronę Beskidu i zjeżdżamy trasą biegnącą po ścianie Kotła Gąsienicowego, po czym wracamy w stronę linii wyciągu. Następnie kierujemy się w stronę Małego Uhrocia Kasprowego, wjeżdżamy na Halę Gąsienicową i dalej przez Karczmisko zjeżdżamy nartostradą prowadzącą ponad Doliną Olczyską i Nosalową Przełęcz do Kuźnic.

Trasa jest dość trudna - stroma, z ostrym zakrętem (90 stopni) przy rozwidleniu ze szlakiem na Jaszczurówkę. Niestety często jest zamknięta z powodu dużego zagrożenia lawinowego lub przeciwnie – braku śniegu i przez to rzadko ratrakowana.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jak dobrać narty? Oto porady eksperta

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 13
dodano: 12:10 2014-12-14 przez: ~artur (95.41.*.*)
to normalne u humanistow ze pisza 2000 km, jak chca napisac 2 km. Taki deficyt masy szarej w mozgu, co zrobic.
dodano: 23:02 2013-12-10 przez: ~tomek (185.23.*.*)
ewcia, tylko zauważ, że zjeżdża się z góry na dół a nie poziomo.
dodano: 16:37 2013-09-05 przez: ~ewcia (31.0.*.*)
2 tys km??wychodzi ze każda z tych DZIESIECIU TRAS (OTO 10 TRAS NA polskich stokach, których długość przekracza 2 tysiące kilometrów.)POWINNA MIEC 200 km.albo im sie pomylilo albo polska zajmuje całą kule ziemską.nawet z gór do morza jest ok. 700 km WOW JAZDA NA NARTACH W TA I SPOWROTEM Z GÓR NAD MORZE .... TO DOPIERO STOKI XD
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter